Переваги машин для лазерного різання

- 2023-08-01-

XT Лазер - машина для лазерного різання

Які переваги машин для лазерного різання? Чому більшість виробників металообробки зараз використовують машини для лазерного різання? У сучасній індустрії верстатів для волоконного лазерного різання великі виробники таємно грають у ігри та стикаються з численними ризиками. Успіх веде до успіху, тоді як невдача веде до зникнення на ринку. Сьогодні, з акцентом на якість продукції, змінюється попит клієнтів, які можуть придбати машини для лазерного різання. Персоналізований попит на обладнання стимулюється ринком, а простота експлуатації обладнання стала одним із факторів покупки. Далі розглянемо застосування та переваги машин для лазерного різання.


Машина для лазерного різання використовує дзеркало для фокусування, щоб сфокусувати лазерний промінь на поверхні матеріалу, що призводить до плавлення матеріалу. При цьому стиснений газ, коаксіальний з лазерним променем, використовується для здування розплавленого матеріалу, змушуючи лазерний промінь рухатися відносно матеріалу по певній траєкторії, утворюючи тим самим певну форму розрізного шва.

Сфери застосування верстатів лазерного різання

Різноманітне машинобудування та переробна промисловість включають верстатобудування, машинобудівне обладнання, виробництво електричних перемикачів, виробництво елеваторів, зернових машин, текстильних машин, виробництво локомотивів, сільськогосподарських і лісових машин, харчових машин, спеціальних транспортних засобів, виробництво нафтових машин, обладнання для захисту навколишнього середовища, побутової техніки виробництво силіконової сталі для великих двигунів тощо.

Значні переваги машин для лазерного різання

1. Висока точність: точність позиціонування до 0,05 мм, повторювана точність позиціонування до 0,02 мм

2. Вузька щілина: лазерний промінь фокусується на дуже маленькі світлові точки, досягаючи високої щільності потужності в точці фокусу. Матеріал швидко нагрівається до випаровування, і через випаровування утворюються отвори. Оскільки промінь світла рухається лінійно з матеріалом, отвори постійно утворюють вузькі щілини. Ширина розрізу зазвичай становить 0,10-0,20 мм.

3. Гладка ріжуча поверхня: на ріжучій поверхні немає задирок, а шорсткість поверхні розрізу зазвичай контролюється в межах Ra12,5.

4. Швидка швидкість: швидкість різання може досягати 10 м/хв, а максимальна швидкість позиціонування може досягати 70 м/хв, що набагато швидше, ніж швидкість різання дроту.

5. Хороша якість різання: безконтактне різання з мінімальним тепловим впливом на ріжучу кромку та майже без термічної деформації заготовки, повністю уникаючи колапсу краю, який утворюється під час штампування та різання матеріалу. Як правило, немає потреби у вторинній обробці шва розкрою.

6. Відсутність пошкодження заготовки: лазерна ріжуча головка не буде контактувати з поверхнею матеріалу, що гарантує, що заготовка не буде подряпана.

7. Не залежить від твердості матеріалу, що ріжеться: лазер може обробляти сталеві пластини, нержавіючу сталь, пластини з алюмінієвих сплавів, тверді сплави тощо, і може виконувати різання без деформації незалежно від твердості.

8. Не впливає на форму заготовки: лазерна обробка має хорошу гнучкість, може обробляти будь-яку форму та різати труби та інші нерівні матеріали.

9. Економія інвестицій у форму: лазерна обробка не потребує форм, не потребує використання форми, не потребує ремонту форми, економить час на заміну форми, таким чином заощаджуючи витрати на обробку та знижуючи витрати на виробництво, особливо підходить для обробки великих виробів.