Запобіжні заходи щодо запуску машини лазерного різання після відновлення роботи

- 2023-05-31-

XT Лазер - машина для лазерного різання

З поступовим контролем епідемії COVID-19 багато підприємств лазерної обробки металів почали відновлювати виробництво. Для машин для лазерного різання дуже важливо провести достатню підготовку перед початком виробництва. Отже, як правильно запустити машину? Які запобіжні заходи?


Етапи запуску

1Перед початком електропостачання необхідно перевірити, чи справне живлення, чи збалансована трифазна електрика, чи не пошкоджені чи не мають поганого контакту чи навіть мишачих укусів живильний та сигнальний дроти.

2Перевірте допоміжне обладнання машини для лазерного різання, наприклад, чи нормально працює повітряний компресор і чи повністю зливається вода з повітряного резервуару та фільтра. Клієнти, які використовують азот або кисень, повинні звернути увагу на те, чи не протікає трубопровід, особливо під час відкриття газу, вони повинні стояти збоку від вихідного отвору газу, щоб запобігти надмірному тиску та травмам, спричиненим вибухом газової труби.

3Увімкніть основне джерело живлення, відкрийте програмне забезпечення, перевірте, чи є сигнал тривоги в програмному забезпеченні, і вручну перевірте, чи вісь X/Y/Z/W є нормальною та повертається до початкової точки (її потрібно повернути до вихідна точка та калібрування кожного разу, коли апарат увімкнено).

4Перевірте, чи затягнуті мідна насадка та ізоляційне кільце, і відкалібруйте вручну.

5Натисніть кнопку продування на пульті дистанційного керування, щоб перевірити, чи повітря під високим і низьким тиском відповідає нормі.

6Увімкніть лазер (зауважте, що лазери високої потужності повинні зачекати принаймні 30 хвилин самоосушення перед випромінюванням світла), перевірте, чи лазерний індикатор працює нормально, і якщо є якісь відхилення, зверніться до інженера післяпродажного обслуговування своєчасно.

7Перед різанням перевірте, чи відповідає модель мідного сопла пластині, очистіть захисну лінзу та перевірте, чи параметри процесу відповідають пластині.

8Після завершення перевірки знайдіть межу та перевірте, чи червоне світло знаходиться в радіусі дошки.

9Після запуску програми постійно звертайте увагу на ситуацію різання. Якщо є будь-які відхилення від норми, усуньте фактори несправності перед продовженням різання.

10Нарешті, деякі клієнти вже злили воду перед святом. Перед запуском машини важливо наповнити резервуар чистою або дистильованою водою, перевірити, чи заблоковано з’єднання водопровідної труби та чи закритий зливний клапан. Відкриваючи чиллер, зверніть увагу на роботу чилера, чи немає витоку води у водопровідній трубі, чи нормальні значення кожного манометра та чи є зворотний потік у зворотному трубопроводі (якщо зворотного потоку немає). : 1. Перевірте, чи відкритий кран водопровідної труби, 2. Перевірте, чи водопровідна труба не зігнута, 3. Перевірте, чи водяний насос порожній тощо). Нарешті перевірте, чи правильно налаштована температура резервуара для води.

Для північних клієнтів, щоб уникнути пошкодження лазера чи інших аксесуарів через замерзання води, непотрібні втрати можна зменшити, додавши антифриз або підтримуючи температуру в майстерні, щоб запобігти замерзанню машини.

Міркування щодо безпеки

1Щоб запустити машину, суворо дотримуйтесь інструкцій щодо обладнання або професійного навчання.

2Оператори повинні пройти професійну підготовку в компанії, бути знайомими з конструкцією верстатів, продуктивністю, програмним забезпеченням і знаннями про безпеку роботи, а також бути здатними діяти в надзвичайних ситуаціях.

3Коли машина працює, оператори не повинні залишати свої позиції без дозволу. Якщо їм потрібно піти, вони повинні натиснути кнопку паузи або аварійної зупинки.

4Підтримуйте гігієну допоміжного обладнання, такого як верстати, електричні шафи та резервуари для води, і видаляйте такі предмети, як сміття, яке впливає на нормальну роботу машини.

5Слідкуйте за особистою безпекою під час завантаження та розвантаження матеріалів (суворо заборонено персоналу аварійно зупинятися, не вимкнувши машину, або підбирати матеріали з платформи машини під час роботи машини).

6Усі оператори повинні носити засоби захисту, такі як маски, захисні окуляри тощо.

7Під час різання дощок, якщо виникають проблеми, які неможливо визначити, необхідно своєчасно зв’язатися та вирішити їх із відповідними регіональними інженерами.

8Зверніть увагу на запобігання пожежі та електриці, а також обладнайте відповідні вогнегасники та інше протипожежне обладнання.