Дев'ять вимірів для оцінки якості різання верстатів для лазерного різання металу

- 2023-04-14-

XTЛазер - машина для лазерного різання металу


Якість машини для лазерного різання металу в основному залежить від якості різання, що є найбільш прямим методом перевірки якості обладнання. Для нових клієнтів при купівлі обладнання вони повинні будуть спочатку перевірити перевірку верстата лазерного різання металу. Окрім швидкості різання обладнання, вибірка також залежить від якості різання зразка. Отже, як ви бачите якість різання і на які аспекти варто звернути увагу? Нижче я надам вам детальний опис.



Яка якість різання машини для лазерного різання металу? Наступні дев'ять стандартів є обов'язковими:

1. Шорсткість: ділянка лазерного різання утворює вертикальну лінію. Глибина лінії визначає шорсткість поверхні різу. Чим дрібніше лінія, тим плавніше зріз. Шорсткість впливає не тільки на зовнішній вигляд країв, але й на характеристики тертя. У більшості випадків бажано мінімізувати шорсткість, тому чим світліша текстура, тим краща якість різання.

2. Перпендикулярність: якщо товщина металевого листа перевищує 10 мм, перпендикулярність ріжучої кромки є дуже важливою. Коли ви залишите фокус, лазерний промінь розійдеться, а розріз розшириться до верху чи низу залежно від положення фокуса. Відхилення ріжучої кромки від вертикальної лінії становить кілька міліметрів, і чим перпендикулярніше ріжуча кромка, тим вище якість різу.

3. Ширина різання: Загалом, ширина різального шва не впливає на якість різання. Ширина різу має істотний вплив лише тоді, коли всередині деталі формується особливо точний контур. Це тому, що ширина розрізу визначає мінімальний внутрішній діаметр розрізу. Зі збільшенням товщини плити збільшується і ширина врізного шва. Тому, щоб забезпечити таку ж високу точність, незалежно від ширини розрізу, заготовка повинна бути постійною в зоні обробки верстата лазерного різання.

4. Текстура: під час високошвидкісного різання товстих пластин розплавлений метал не з’являється в розрізі під вертикальним лазерним променем, а розпилюється позаду лазерного променя. В результаті на ріжучій кромці утворюються криві, які точно слідують за рухомим лазерним променем. Щоб вирішити цю проблему, зменшення швидкості подачі в кінці процесу різання може значно усунути утворення ліній.

5. Дрібна несправність: утворення задирок є дуже важливим фактором у визначенні якості лазерного різання. Оскільки видалення задирок вимагає додаткової роботи, їх ступінь і кількість можуть інтуїтивно визначити якість різання.

6. Осадження матеріалу: машина для лазерного різання наносить спеціальний шар масляної рідини на поверхню заготовки перед тим, як почнеться плавлення та перфорація. Під час процесу різання, через газифікацію та невикористання різних матеріалів, клієнти використовують вітер, щоб зламати різання, але висхідний або низхідний розряд також може утворювати осад на поверхні.

7. Точкова корозія та точкова корозія: точкова корозія може мати негативний вплив на поверхню ріжучої кромки, впливаючи на її зовнішній вигляд. Вони з'являються в помилках різання, яких зазвичай слід уникати.

8. Зона теплового впливу: при лазерному різанні нагрівається область біля різу. При цьому буде змінюватися і структура металу. Наприклад, деякі метали можуть тверднути. Зона теплового впливу означає глибину області, де змінюється внутрішня структура.

9. Деформація: якщо розріз спричиняє швидке нагрівання деталі, вона деформується. Це особливо важливо при прецизійній обробці, оскільки контур і полотно прецизійної обробки зазвичай мають ширину лише кілька десятих міліметра. Контроль потужності лазера та використання коротших лазерних імпульсів може зменшити нагрівання деталей і уникнути деформації.