XTЛазер - машина для лазерного різання
Традиційна обробка листового металу
Оскільки верстати для різання (CNC) переважно використовують лінійне різання, хоча вони можуть різати аркуші довжиною 4 метри, їх можна використовувати лише для обробки листового металу, яка вимагає лише лінійного різання. Зазвичай використовується в галузях, де потрібне лише лінійне різання, наприклад різання після розплющування.
Верстати з ЧПК/револьверною головкою мають більшу гнучкість у обробці кривих. Штампувальний верстат може мати один або кілька наборів квадратних, круглих або інших спеціальних вимог до штампувальних машин, які можуть одночасно обробляти певні заготовки з листового металу, найчастіше в промисловості шасі та шаф. Технологія обробки, необхідна для них, полягає в основному в різанні прямих, квадратних і круглих отворів з відносно простими і фіксованими малюнками. Перевагою є проста графіка та висока швидкість обробки тонких пластин, а недоліком є обмежена здатність пробивати товсті сталеві пластини. Навіть якщо штампування можливо, поверхня заготовки все одно зруйнується, для чого потрібна форма. Цикл розробки форми довгий, вартість висока, а ступінь гнучкості недостатньо високий.
Газове різання, як примітивний традиційний метод різання, мало капіталовкладення та низькі вимоги до якості обробки. Якщо вимоги надто високі, це можна вирішити шляхом додавання процесу механічної обробки, якого на ринку дуже багато. Зараз в основному використовується для різання товстих сталевих пластин понад 40 мм. Його недоліками є надмірна термічна деформація під час різання, занадто широкий розріз, відходи матеріалу, низька швидкість обробки та придатний лише для грубої обробки.
Водяне різання під високим тиском — це використання високошвидкісних струменів води, змішаних з алмазним піском, для різання пластин. Він майже не має обмежень щодо матеріалів, а товщина різання може досягати майже 100 мм. Він також підходить для матеріалів, які схильні до розтріскування під час термічного різання, таких як кераміка та скло. Його можна різати, а такі матеріали, як мідь і алюміній, які мають сильну лазерну відбивну здатність, можна різати струменем води, але лазерне різання має значні перешкоди. Недоліком водяного різання є те, що швидкість обробки занадто повільна, занадто брудна, не екологічна, а витратні матеріали також високі.
Плазмове різання та тонке плазмове різання подібні до різання полум’ям. Зона теплового впливу занадто велика, але точність набагато вища, ніж різання полум'ям. Швидкість також має стрибок на порядок, стаючи основною силою в обробці пластин. Фактична межа точності різання найкращої вітчизняної машини для тонкого плазмового різання з ЧПК досягла нижньої межі лазерного різання, а швидкість різання 22-міліметрової пластини з вуглецевої сталі досягла понад 2 метрів на хвилину. Торець різання гладкий і плоский, з найкращим ухилом. Контролюйте температуру в межах 1,5 градусів. Недоліком є занадто велика теплова деформація і великий нахил при різанні тонких сталевих пластин. У ситуаціях, коли потрібна точність і відносно дорогі витратні матеріали, він безсилий.
Лазерна обробка має такі характеристики:
1. Щільність потужності лазера висока, і температура матеріалу швидко підвищується, плавиться або випаровується після поглинання лазера. Навіть матеріали з високою температурою плавлення, високою твердістю та крихкістю можна обробити лазером.
2. Немає контакту між лазерною головкою та деталлю, і немає проблеми зносу інструменту.
3. На заготовку не впливає сила обробки стружки.
4. Діаметр плями лазерного променя може бути невеликим, як мікрометри, а час дії може бути коротким, як наносекунди та пікосекунди. У той же час безперервна вихідна потужність потужних лазерів може досягати від кіловат до десятків тисяч ват, тому лазери підходять для точної мікрообробки, а також для великомасштабної обробки листового металу.
5. Лазерний промінь легко контролювати. У поєднанні з точним обладнанням, технологією точного вимірювання та електронними комп’ютерами він може досягти високої автоматизації та точності обробки.
Лазерне різання - це технологічна революція в обробці листового металу та «обробний центр» в обробці листового металу. Лазерне різання має високу гнучкість, швидку швидкість різання, високу ефективність виробництва та короткий цикл виробництва продукції, що завоювало широкий ринок для клієнтів. Лазерне різання не має сили різання і не деформується під час обробки. Відсутність зносу інструменту, хороша адаптація матеріалу. Як прості, так і складні деталі можна вирізати лазером для точного швидкого створення прототипів. Ріжучий шов вузький, якість різання хороша, ступінь автоматизації високий, операція проста, трудомісткість низька, немає забруднення. Він може досягти автоматичного різання та компонування матеріалу, покращити використання матеріалу, знизити витрати на виробництво та мати хороші економічні вигоди. Ця технологія має тривалий термін служби.