Які матеріали добре ріжуть машини для лазерного різання

- 2023-03-30-

XT Лазер - машина для лазерного різання

Під час різання металевих матеріалів лазерним різальним верстатом ефект різання та швидкість змінюються залежно від матеріалу. Деякі матеріали не підходять для обробки лазерним різаком. У застосуванні машин для лазерного різання вуглецева та нержавіюча сталь є найбільш ідеальними матеріалами для різання. "Матеріали, незалежно від швидкості різання чи ефекту різання, можуть досягти ідеального стану. Які ще матеріали можуть різати машини для лазерного різання, крім вуглецевої та нержавіючої сталі?"




Сталь конструкційна.

Цей матеріал краще працює при різанні киснем. Використовуйте лазер безперервного режиму. При обробці дуже малих кривих система керування змінює швидкість подачі, регулюючи потужність лазера. При використанні кисню в якості технологічного газу ріжуча кромка може трохи окислюватися. Для пластин товщиною до 4 мм азот можна використовувати як технологічний газ для різання під високим тиском. В цьому випадку ріжуча кромка не буде окислюватися. Складні контури і невеликі отвори (діаметром менше товщини матеріалу) необхідно вирізати в імпульсному режимі. Це дозволяє уникнути зрізання гострих кутів.

Чим вищий вміст вуглецю, тим легше загартовується ріжуча кромка, і тим більша ймовірність прогорання кутів.

Пластини з високим вмістом сплаву важче різати, ніж пластини з низьким вмістом сплаву. Оксидовані або оброблені піскоструминним способом поверхні можуть погіршити якість різання.

Залишкове тепло на поверхні пластини негативно впливає на ефект різання. Для пластин товщиною понад 10 мм кращі результати можна отримати, використовуючи спеціальну лазерну пластину та наносячи масло на поверхню заготовки під час обробки. Масляна плівка зменшує прилипання накипу до поверхні, значно полегшуючи різання. Масляна плівка не впливає на ефект різання. Для усунення напруги обрізають тільки ту сталеву пластину, яка пройшла вторинну обробку. Домішки в розплавленій сталі в умовах кипіння можуть справді мати значний вплив на ефект різання. Щоб різати конструкційну сталь з чистою поверхнею, необхідно дотримуватися наступних порад:

Кремній0,04% - перший вибір, підходить для лазерної обробки. У деяких випадках кількість кремнію <0,25% може бути дещо знижена. Si<0,25% не підходить для лазерного різання та може дати гірші або суперечливі результати. Примітка: для сталі St52 допустима кількість згідно зі стандартами DIN становить Si0,55%. Цей показник занадто неточний для лазерної обробки. Для різання нержавіючої сталі потрібно використовувати кисень, і неважливо, якщо краю окислені.

Азот використовується для отримання країв без окислення та задирок без подальшої обробки.

Через можливу високу потужність лазера та використання азоту під високим тиском швидкість різання може бути еквівалентною або вищою за швидкість різання кисню. Щоб різати нержавіючу сталь більше 4 мм за допомогою азоту без утворення задирок, необхідно відрегулювати положення фокуса. Скинувши положення фокуса та зменшивши швидкість, можна отримати чистий зріз, хоча невеликих задирок, звичайно, не уникнути.

Покриття шару масляної плівки на поверхні пластини може досягти кращих результатів перфорації без зниження якості обробки. Для нержавіючої сталі виберіть кисневе різання: для товстих пластин понад 5 мм зменшіть швидкість подачі та використовуйте режим імпульсного лазера. Для проколювання та різання використання насадок з алюмінію та алюмінієвих сплавів однакової висоти більше підходить для різання в безперервному режимі. Хоча алюміній має високу відбивну здатність і теплопровідність, залежно від типу сплаву та потужності лазера алюміній можна розрізати до товщини 6 мм і різати за допомогою кисню або азоту під високим тиском.

При різанні киснем ріжуча поверхня шорстка і тверда. Утворюється лише невелика кількість полум'я, але його важко усунути за допомогою азоту, а поверхня різання гладка. При обробці пластин менше 3 мм після оптимізації та регулювання можна досягти різання майже без задирок. На більш товстих плитах можуть бути задирки, які важко видалити. Чистий алюміній має високу чистоту і його важко різати.

Чим вище вміст сплаву, тим легше різати матеріал.

Рекомендація: Ви можете різати алюміній, лише якщо у вашій системі встановлено «рефлекторний поглинач». Інакше відбиття може пошкодити оптичні елементи. Титанові пластини ріжуть за допомогою аргону та азоту як технологічних газів. Для інших параметрів зверніться до хромонікельової сталі.

Мідь і латунь.

Рекомендація: Ви можете різати алюміній, лише якщо у вашій системі встановлено «рефлекторний поглинач». Інакше відбиття може пошкодити оптичний елемент.

Титановий сплав.

Різання титанових пластин з використанням аргону та азоту як технологічних газів. Для інших параметрів зверніться до хромонікелевої сталі, червоної міді та латуні, обидві з яких мають високу відбивну здатність і чудову теплопровідність. Латунь товщиною менше 1 мм можна різати за допомогою азоту.

Можна різати мідь товщиною менше 2 мм, а обробним газом має бути кисень. Рекомендація: різати мідь і латунь можна тільки в тому випадку, якщо на системі встановлено пристрій «поглинання відображення». Інакше відбиття може пошкодити оптичний елемент.