Технологія лазерного маркування, технологія лазерного різання та технологія лазерного зварювання є трьома основними сферами застосування лазерної технології в Китаї
Технологія лазерного маркування
Технологія лазерного маркування є однією з найбільших сфер застосування лазерної обробки. Лазерне маркування — це метод маркування, який використовує лазер високої щільності енергії для локального опромінення заготовки, випаровування матеріалу поверхні або хімічної реакції зміни кольору, залишаючи таким чином постійний слід. Лазерне маркування може друкувати всі види символів, символів і візерунків, а розмір символів варіюється від міліметра до мікрометра, що має особливе значення для захисту продукції від підробок. Сфокусований надтонкий лазерний промінь схожий на ніж, який може точково видаляти матеріал поверхні об’єкта. Його прогресивність полягає в безконтактній обробці в процесі розмітки, яка не призведе до механічного видавлювання або механічного навантаження, тому не пошкодить об'єкт обробки. Завдяки невеликому розміру, невеликій зоні теплового впливу та тонкій обробці сфокусованим лазером деякі процеси, які неможливо реалізувати традиційними методами, можуть бути завершені.
«Інструментом», який використовується при лазерній обробці, є фокусна пляма, яка не потребує додаткового обладнання та матеріалів. Поки лазер може працювати нормально, його можна обробляти безперервно протягом тривалого часу. Швидкість лазерної обробки висока, а вартість низька. Лазерна обробка автоматично контролюється комп'ютером, і ручне втручання в процес виробництва не потрібно.
Те, яку інформацію може позначити лазер, залежить лише від дизайну комп’ютера. Поки систему маркування креслення, розроблену в комп’ютері, можна ідентифікувати, машина для маркування може точно відновити інформацію про дизайн на відповідному носії. Таким чином, функція програмного забезпечення фактично значною мірою визначає функцію системи.
Технологія лазерного різання
Технологія лазерного різання широко використовується в обробці металевих і неметалевих матеріалів, що може значно скоротити час обробки, зменшити вартість обробки та підвищити якість заготовки. Сучасний лазер в уяві людей став «гострим мечем», який «ріже залізо, як багнюку». Візьмемо, наприклад, машину для лазерного різання CO2 нашої компанії, вся система складається з системи керування, системи руху, оптичної системи, системи водяного охолодження, системи захисту від диму та повітря, тощо. Приймається найсучасніший режим числового керування для реалізації багатоосьового з’єднання та різання, незалежного від швидкості лазера. У той же час підтримуються DXP, PLT, CNC та інші графічні формати для покращення можливостей візуалізації та обробки графіки інтерфейсу. Імпортований серводвигун і структура направляючої рейки трансмісії з чудовою продуктивністю застосовуються для досягнення гарної точності руху на високій швидкості.
Лазерне різання здійснюється шляхом застосування енергії високої щільності потужності, що генерується лазерним фокусуванням. Під керуванням комп’ютера лазер розряджається через імпульс, таким чином виводячи контрольований повторюваний високочастотний імпульсний лазер, формуючи промінь з певною частотою та певною шириною імпульсу. Імпульсний лазерний промінь передається та відбивається через оптичний шлях і фокусується на поверхні обробленого об’єкта, утворюючи крихітну світлову пляму високої щільності енергії. Вогнище розташовується біля оброблюваної поверхні, і оброблюваний матеріал плавиться або випаровується при миттєвій високій температурі. Кожен високоенергетичний лазерний імпульс миттєво розбризкує невеликий отвір на поверхні об'єкта. Під керуванням комп’ютера головка лазерної обробки та оброблений матеріал безперервно рухаються відносно один одного відповідно до попередньо намальованої фігури, щоб обробити об’єкт. Бажана форма. Під час різання потік газу, коаксіальний із променем, розбризкується з ріжучої головки, а розплавлений або випарований матеріал видувається з нижньої частини різу (примітка: якщо газ, що вдувається, реагує з матеріалом, який потрібно різати, реакція буде забезпечують додаткову енергію, необхідну для різання. Потік газу також виконує функцію охолодження поверхні різання, зменшуючи зону впливу тепла та гарантуючи, що фокусна лінза не забруднена). У порівнянні з традиційними методами обробки пластин, лазерне різання має характеристики високої якості різання (вузька ширина різу, мала зона термічного впливу, гладкий різ), швидка швидкість різання, висока гнучкість (можна вирізати будь-яку форму за бажанням), широкий вибір матеріалів, та ін. Адаптивність та інші переваги.
Технологія лазерного зварювання
Одним із важливих аспектів застосування технології лазерної обробки матеріалів є лазерне зварювання. Процес зварювання є теплопровідним, тобто поверхня заготовки нагрівається лазерним випромінюванням, а поверхневе тепло направляється до внутрішньої дифузії через теплопередачу. Контролюючи ширину, енергію, пікову потужність і частоту повторення лазерного імпульсу, заготовка розплавляється з утворенням спеціальної ванни розплаву. Завдяки своїм унікальним перевагам його успішно застосовують для зварювання дрібних деталей. Поява потужних лазерів CO2 і YAG великої потужності відкрила нову область лазерного зварювання. Зварювання глибоким проплавленням на основі ефекту замкової щілини було реалізовано та все ширше використовується в механічній, автомобільній, сталеливарній та інших галузях промисловості.
Порівняно з іншими технологіями зварювання основними перевагами лазерного зварювання є: висока швидкість, велика глибина та мала деформація. Його можна зварювати при нормальній температурі або в спеціальних умовах, а установка зварювального обладнання проста. Наприклад, коли лазер проходить через електромагнітне поле, промінь не буде відхилятися. Лазер можна зварювати в повітряних і деяких газових середовищах, а також можна зварювати через скло або матеріали, прозорі для променя. Після лазерного фокусування щільність потужності висока. При зварюванні апаратів великої потужності співвідношення сторін може досягати 5:1, а максимально — 10:1. Він може добре зварювати вогнетривкі матеріали, такі як титан і кварц, а також різнорідні матеріали. Наприклад, мідь і тантал, два матеріали з абсолютно різними властивостями, мають рівень кваліфікації майже 100%. Також можливе мікрозварювання. Після того, як лазерний промінь сфокусований, можна отримати дуже маленьку пляму, яку можна точно позиціонувати. Його можна застосовувати для складання та зварювання дрібних деталей у великомасштабному автоматичному виробництві, таких як інтегральна схема, пружина годинника, електронна гармата для кінескопа тощо. Лазерне зварювання має не тільки високу ефективність виробництва та високу ефективність, але також має невеликі зона теплового впливу та відсутність забруднення точки зварювання, що значно покращує якість зварювання. Він може зварювати деталі, які важко контактувати, і реалізувати безконтактне зварювання на великій відстані, яке має велику гнучкість. Застосування технології передачі оптичних волокон у лазерній технології YAG зробило технологію лазерного зварювання більш широко поширеною та застосовуваною. Лазерний промінь можна легко розділити відповідно до часу та простору, і його можна обробляти одночасно та на кількох станціях, забезпечуючи умови для більш точного зварювання.