Переваги та технологія лазерного різання оцинкованого листа

- 2023-02-18-

XT Лазерно-лазерна різка

Зараз все ширше використовується машина для лазерного різання. Лазерний різальний верстат можна використовувати для різання металевих пластин різної товщини, а лазерний різальний верстат також можна використовувати для різання оцинкованих пластин. Оцинкований лист є поширеним матеріалом, який використовується у виробництві. Оцинкована сталева пластина покрита шаром металевого цинку на поверхні сталевої пластини для запобігання корозії на поверхні сталевої пластини та продовження терміну її служби. В основному використовується для корпусів побутової техніки, цивільних димоходів, кухонного начиння тощо. Чи підходить цей матеріал для машин для лазерного різання?



Як правило, для оцинкованого листа машина для лазерного різання може легко різати, і можна використовувати більшість органічних і неорганічних матеріалів. Усі види металевих матеріалів, які зазвичай використовуються в промислових виробничих системах, можна різати незалежно від їх твердості. З міддю, алюмінієм і пластинами з їх сплавів проблем немає.

Як найкраще різати оцинкований лист? Звичайно, лазерний різальний верстат використовується для різання оцинкованого листа.

Методи обробки машини для лазерного різання включають холодну обробку та гарячу обробку. В основному це розпилювання, різання дротом, різання водою, різання, штампування, свердління та інші методи.

Обробка металу лазерним різальним обладнанням стала основним обробним засобом підприємств. Завдяки обробці лазерним променем високої щільності матеріал можна швидко розплавити, випарувати та видалити або досягти точки займання в певний час, а матеріал можна коаксіально очищати високошвидкісним потоком повітря та променем, щоб реалізувати різання заготовка. Оцинкована сталева пластина покрита шаром металевого цинку для запобігання корозії на поверхні сталевої пластини та продовження терміну її служби. Він в основному використовується для корпусу побутової техніки, цивільних димоходів, кухонного приладу тощо. Як правило, для оцинкованого листа обладнання для лазерного різання можна легко різати, і можна використовувати більшість органічних і неорганічних матеріалів. Усі види металевих матеріалів, які зазвичай використовуються в системах промислового виробництва, можуть різати пластини зі сплавів міді, алюмінію та інших матеріалів незалежно від їх твердості. При обробці оцинкованого листа необхідно додавати допоміжний газ. Чистота і тиск допоміжного газу безпосередньо впливають на якість різальної секції. Чистота кисню, який використовується для різання, повинна бути вище 99,6%. Чим вище шорсткість і якість, тим вище вартість різання. Якщо для різання використовується обладнання для лазерного різання, чистота азоту має бути вище 99,5%. Підвищення чистоти азоту може гарантувати, що колір щілини не зміниться під час різання оцинкованого листа. Обладнання для лазерного різання має більше переваг у різанні.

Як ми всі знаємо, принцип і функція оцинкованої сталевої пластини полягає в захисті вуглецевої сталі всередині шляхом поверхневого цинкування. Це свого роду тонка пластина, яка нелегко іржавіє протягом тривалого часу. Незважаючи на те, що цей тип сталевої пластини трохи дорожчий, ніж звичайна вуглецева сталь, вона все одно є економічно ефективною з точки зору вартості всього продукту, оскільки не потребує розпилення іржі та інших подальших процесів.

Але після лазерної обробки ситуація інша. З точки зору допоміжного газу, зазвичай існує три види процесів різання оцинкованого листа, а саме різання повітрям, різання киснем і різання азотом.

Газове різання: перевага полягає в надзвичайно низькій вартості обробки. Потрібно лише врахувати вартість електроенергії самого лазера та повітряного компресора. Немає необхідності генерувати високі витрати на допоміжний газ, а ефективність різання на аркуші може відповідати різанню азотом. Це економічний спосіб різання. І ефективні методи різання. Але його недоліки також очевидні на поверхні різання. Перш за все, частина нижньої поверхні повітряного різання буде виробляти задирки, і вироби після лазерної обробки повинні пройти вторинну обробку, таку як видалення задирок, що не сприяє всьому виробничому циклу виробу. По-друге, секція газового різання легко чорніє, що позначається на якості продукту. Тому переваги лазерної обробки без подальшої обробки не можуть бути відображені. Тому при обробці оцинкованої сталевої пластини багато підприємств не бажають вибирати метод газового різання.

Кисневе різання: це найбільш традиційний і стандартний метод різання. Перевагою є низька вартість газу. При обробці пластини з вуглецевої сталі немає необхідності часто перемикати допоміжний газ, що зручно для керування заводом. Однак після кисневого різання на поверхні різання залишиться шар оксидної шкіри. Якщо цей продукт безпосередньо зварити з оксидною оболонкою, оксидна оболонка відпаде природним шляхом через тривалий час. Це також одна з причин, чому зварювання оцинкованого листа схильне до помилкового зварювання.

Азотне різання: азот використовується для високошвидкісної обробки. Оскільки роль азоту відрізняється від ролі кисню, який використовується для горіння, він відіграє захисну роль, тому ріжуча частина не буде утворювати накип. Багато компаній надають важливості цій перевагі, тому азот часто використовують для різання оцинкованої сталевої плити. Але тут є недолік азотного різання: через відсутність захисту на різальній ділянці продукт легко іржавіє. Щоб запобігти іржавінню виробу, його потрібно знову розпилити. Тому дуже шкода, що оцинкований лист, придбаний за дорожчою ціною, не демонструє характеристик свого оцинкованого покриття.